top of page
20191203_143328.jpg

NAŠE SLUŽBY

Jsme specialisté nejen na střešní příhradové vazníky. Pomůžeme vám se vším okolo střech a celodřevěných konstrukcí. Přehled služeb najdete níže.

Vazníkové střešní konstrukce

Vazníkové střešní konstrukce

Ve stavebnictví se neustále objevují nové technologie, které šetří materiál, vydrží mnoho let, jsou rychlejší a snadnější na realizaci a tím šetří klientům nemalé peníze. Takovou revolucí poslední doby jsou ve střešních konstrukcích příhradové vazníky. Je to lehká, dřevěná konstrukce, která přenáší zatížení střešního pláště do obvodových nosných konstrukcí. Oproti klasickým krovům mají nespočet výhod. Od spotřeby materiálu (až o 40%), přes skoro neomezenou variabilitu tvaru, až po následnou montáž (v podstatě je to taková velká stavebnice). :-)

 

Naše společnost se zaměřuje hlavně na vazníkové konstrukce. Máme vlastní výrobu a know-how, jak spolehlivě navrhnout optimální řešení pro váš projekt.

Spojování vazníků se řeší kovovými deskami s prolisovanými trny (tzv. Gang-nail). My využíváme i technologii Posi-Strut®, která posouvá využití vazníků ještě o kus dále.

IMG_20200507_120222.jpg

V čem jsou dřevěné příhradové vazníky jedinečné?

O výhodách systému střešních vazníků bychom toho zde mohli napsat tolik ... ale stejně by to nikdo nečetl. :-) Takže tady máte pár klíčových výhod. Další vám rádi sdělíme při osobním jednání.

 • Vazníkové konstrukce šetří materiál -> tím šetří i vaši peněženku / firemní pokladnu.
   

 • Na tuto vazníky jednoduše navážete s dalšími konstrukcemi střechy (plášť, podhled,...)
   

 • Jsou rozměrově i tvarově velmi variabilní = dá se s nimi vyřešit spoustu nestandardních situací a zastřešit s nimi v podstatě jakýkoliv půdorys.
   

 • Vazníky si sami vyrábíme. Na stavbu tedy dojedeme se skoro hotovou střechou. Vychytanými procesy při montáži pak šetříme spoustu času.
   

 • S předchozím bodem souvisí i rychlost dodání na stavbu.
   

 • Vazníky se dají použít až do 30 m volného rozpětí BEZ VNITŘNÍ PODPORY!
   

 • Vazníky jsou lehké = minimálně přetěžují základy stavby.
   

 • Při stavbě vazníková střešní konstrukce vypadá opravdu skvěle - viz naše fotogalerie.

Pro jaké budovy se hodí vazníky?

Vazníky je možné využít skoro pro každou budovu, která bude mít střechu. (sedlovou, valbovou, pultovou, mansardovou, nebo třeba obloukovou). Konkrétní typy budov, kde jsou vazníky nejvhodnějším řešením:

 • U rodinných domů se využití této technologie stává standardem. U bungalovů je v podstatě nesmysl to řešit jinak, než příhradovými vazníky. U nich nese vazníková konstrukce jak střešní plášť, tak sádrokartonový podhled.
   

 • Rádi vám pomůžeme i s návrhem domu, ve kterém bude užitný půdní prostor. Lze dosáhnout až 2,5 metrové šířky a 1,9 metrové výšky s užitným zatížením 100kg/m2 -> vhodné jako odkládací prostory na sezónní věci.
   

 • Dřevěné příhradové vazníky jsou také vhodné pro zastřešení průmyslových, skladových a zemědělských objektů. U těchto budov ještě více vyniknou výhody využití této technologie. Prefabrikace vazníků v naší výrobě, rychlost výstavby, finanční úspora za materiál, schopnost vazníků překlenout velké vzdálenosti mezi podporami - to dává smysl, ne? :-)
   

 • Vazníky se používají i při renovaci a revitalizaci panelových a bytových domů. Nová střešní nástavba pak slouží jako další prostor pro bydlení.

Vazníková konstrukce jako optimální řešení vaší střechy

Chcete-li ještě více informací o vazníkových střešních konstrukcí, stačí se na nás obrátit. Rádi vám tuto technologii představíme a zároveň pomůžeme s návrhem přesně pro vaší stavbu. Zpracujeme pro vás kalkulaci a vzhledem k naším zkušenostem můžeme vytvořit i projektovou dokumentaci.

Dřevěné krovy

Dřevěné krovy

I když jsme skalní fanoušci příhradových vazníků, sem tam je potřeba sáhnout po tradičním dřevěném krovu. Někteří zákazníci potřebují totiž využít půdní prostor do posledního centimetru. Zda jsou klasické krovy skutečné vhodné i pro váš projekt se ukáže po konzultaci s námi. Nebylo by to poprvé, kdy jsme nahlédli do projektové dokumentace a udělali změny. I na to si troufneme a nebojíme se tvrdit, že se vyplatí nás poslouchat.

Zpět k dřevěným krovům - rádi vám samozřejmě pomůžeme za těch nejlepších podmínek pro vás. Díky naší vlastní výrobě dodáme a realizujeme střechu z hoblovaného řeziva, bez impregnace (bez chemie!). Využijte tedy našich dlouholetých zkušeností pokrývače a projektanta a získejte krov, který vydrží klidně i 3 generace!

IMG_20200623_094014.jpg
IMG_20190916_133238_edited.jpg

Dřevěné krovy rychle, kvalitně, bez chemie

Potřebujete spolehlivé partnery na realizaci dřevěného krovu pro dům? Ozvěte se nám a užijte si spolupráci s opravdovými profesionály. Rádi s vámi celý projekt prokonzultujeme, doporučíme a poradíme nejvhodnější řešení.

Pokrývačství

Pokrývačství

Je to jedno z nejstarších řemesel. Udělat střechu, která vydrží desetiletí je opravdové umění. Ve spolupráci s tesařem řeší pokrývač poklad krytiny. Po dohodě s klientem a nastudováním projektu ukážeme a doporučíme nejvhodnější typ krytiny (ne každá krytina je vhodná pro daný typ střechy).

 

V oboru pokrývačství neustále sledujeme nové trendy a vzděláváme se. Naše zkušenosti vám pak rádi předáme ve formě kvalitní střechy pro váš objekt. Pomůžeme vám, pokud řešíte střechu pro novostavbu nebo pokud střechu rekonstruujete. Stačí se na nás obrátit s vaším přáním.

IMG_20200605_150436.jpg
20191016_145256_edited.jpg

Vyberte si kvalitní pokrývače - naše pokrývače!

Kola dělají auto, střecha dělá dům. Jedna věc je, aby střecha dobře vypadala. Druhá, aby sloužila dlouhé roky. My vám odborně poradíme a doporučíme nejvhodnější krytinu přesně pro váš objekt (aby skvěle vypadala). Díky správné montáži a dodržením všech technologických postupů se naše práce pak projeví na kvalitě výsledného díla.

Klempířství

Klempířství

Klempíř zařídí, aby vaše střecha byla vybavená kvalitními (nejčastěji plechovými) žlaby a okapy. Ty pak chrání střechu před zatékání a starají se o odvod dešťové vody. Opět - vypadá to jako samozřejmost, ale, najít v dnešní době zručného klempíře není nic lehkého. Podcenění výběru spolehlivého řemeslníka se může za několik let ukázat jako velmi drahá chyba. V rámci "střechy na klíč" zajistíme s naším týmem i namontování systémových klempířských prvků podle standardů. Tím prodloužíme životnost střechy o další roky.

Zařídíme pro vás i opravy dosluhujících klempířských prvků na vaší stávající střeše a a pomůžeme s výrobou klempířských prvků na míru. 

IMG_20190718_121134.jpg
IMG_20200605_150436_edited.jpg

Zlepšete životnost vaší střechy s profesionálními klempíři

Pravidelného zatékání vody díky zfušovanému okapu si nevšimnete hned. Nekvalitní práci pak pocítí hlavně vaše peněženka za pár let. A to už je většinou pozdě. V nejhorším případě se připravte klidně na rozebrání střechy. Využijte služeb našich profesionálních klempířů.

Ostatní produkty a služby

Ostatní produkty a služby

Protože máme vlastní výrobu, zkušenosti v tesařině a v týmu profesionálního projektanta, není pro nás problém vyrobit ze dřeva třeba moderní pergolu, altánek, přístřešek nebo třeba terasu. Zaměříme - poradíme - vyrobíme - dovezeme - postavíme.

Poradíme vám s výběrem vhodného materiálu pro podbití přesahů střechy (a samozřejmě pomůžeme i s následnou instalací).

Celý pomyslný kruh našeho portfolia služeb uzavírají tesařské práce od A do Z. Nabízíme vám naše dlouholeté zkušenosti s prací se dřevem. Stačí se na nás obrátit a zeptat se, kdy a za kolik peněz splníme vaše přání (ohledně tesařských prací). :-)

IMG_20191001_141201.jpg
IMG_20200506_081134_edited.jpg

Práce se dřevem nás prostě baví!

Jakmile vás napadne, že potřebujete "něco velkého ze dřeva", měla by vám na mysl přijít firma VAZNÍKY Lama s.r.o.. Rádi vám pomůžeme a poradíme s čímkoliv, co spadá do naší kompetence. Tedy cokoliv, co se týká celodřevěných konstrukcí. Naše vlastní výroba vám pak přináší nemalou finanční úsporu. Pište / volejte.